Election Commission, Election Secretariat, Sarana Mawatha, Rajagiriya, Sri Lanka. 10107

(+94)112868441 -442 -443 (+94)112868426 info@elections.gov.lk

Elector registration statistics

 

Comparative note on the number of registered voters registered according to the electoral district 2007 – 2017

 

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Colombo North 103,050 95,385 84,646 88,525 84,294 86,016 87,542 89,771 93,408 92,840 92,387
B Colombo Central 151,308 139,822 135,771 137,214 129,648 128,920 130,186 131,482 133,539 131,126 129,274
C Borella 63,884 58,757 57,397 59,727 56,177 56,100 57,373 60,109 63,002 63,166 62,499
D Colombo East 72,446 68,643 66,126 66,866 65,258 66,014 66,572 66,941 68,603 68,096 68,032
E Colombo West 41,441 38,921 39,070 40,753 38,179 38,597 39,625 40,609 42,448 42,567 41,852
F Dehiwala 63,115 61,194 59,298 64,003 61,950 61,454 60,543 59,812 61,407 60,887 61,096
G Ratmalana 67,817 66,622 66,370 68,900 66,176 66,143 65,626 66,793 69,712 69,908 68,628
H Kolonnawa 114,105 112,363 111,951 114,648 113,919 115,064 118,098 120,617 126,882 130,112 130,201
I Kotte 75,555 73,009 71,550 73,486 72,214 71,863 73,539 74,934 76,640 75,806 74,480
J Kaduwela 159,596 158,736 159,980 163,949 162,287 163,316 168,043 173,355 179,178 182,195 184,026
K Avissawella 107,093 108,138 108,965 111,159 111,751 112,827 115,098 117,472 120,369 121,671 122,787
L Homagama 154,055 155,720 156,962 160,840 161,646 164,625 169,679 174,909 180,862 184,578 188,282
M Maharagama 122,895 121,247 122,236 124,956 123,343 124,323 127,060 129,801 134,280 134,837 134,485
N Kesbewa 149,191 148,696 149,981 153,670 153,368 155,873 160,493 164,774 171,325 173,353 175,317
O Moratuwa 115,042 114,601 113,007 113,795 112,460 112,546 113,257 115,219 119,291 118,574 119,043
Total 1,560,593 1,521,854 1,503,310 1,542,491 1,512,670 1,523,681 1,552,734 1,586,598 1,640,946 1,649,716 1,652,389

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Wattala 103,243 103,893 106,210 109,719 110,473 111,917 114,428 120,471 125,173 127,280 128,734
B Negombo 94,871 96,028 97,931 100,283 100,211 101,256 103,115 106,213 109,112 109,725 110,383
C Katana 125,510 127,421 129,654 133,064 134,438 136,431 139,658 143,885 148,608 151,378 153,255
D Divulapitiya 98,572 99,742 101,185 102,840 103,522 104,658 106,431 108,529 110,484 111,717 112,518
E Mirigama 113,421 114,566 115,629 117,554 118,430 119,820 121,853 124,679 126,995 128,521 129,634
F Minuwangoda 119,350 120,860 122,125 124,651 125,627 127,569 129,885 132,981 136,025 138,385 139,971
G Attanagalla 119,299 120,900 122,537 125,135 125,880 127,387 130,058 133,023 135,908 137,582 139,243
H Gampaha 132,375 133,606 135,460 138,142 139,361 141,687 144,152 147,280 151,060 152,932 154,739
I Ja-Ela 126,026 127,821 130,751 133,160 133,622 135,422 138,704 143,843 148,882 151,145 153,100
J Mahara 132,781 134,581 136,686 139,512 140,093 141,796 144,717 149,453 153,765 156,277 158,581
K Dompe 103,058 104,155 105,793 107,601 108,536 110,245 112,475 115,356 117,896 119,607 121,136
L Biyagama 106,550 107,786 109,931 112,583 113,668 115,042 117,747 121,702 125,324 127,217 128,683
M Kelaniya 83,239 83,105 83,922 85,319 84,507 84,455 86,853 90,122 92,655 93,544 94,332
Total 1,458,295 1,474,464 1,497,814 1,529,563 1,538,368 1,557,685 1,590,076 1,637,537 1,681,887 1,705,310 1,724,309

Polling area letters and    Names

The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Panadura 105,194 105,569 107,372 109,615 109,514 110,436 112,555 114,828 118,253 119,528 120,379
B Bandaragama 116,018 118,942 121,314 124,917 126,385 128,559 131,024 133,887 137,822 140,061 142,517
C Horana 106,432 108,781 110,552 112,931 114,561 116,915 119,927 122,511 126,320 128,508 130,583
D Bulathsinhala 74,111 74,991 76,084 77,750 78,953 79,868 81,045 82,123 83,756 84,538 85,124
E Matugama 97,739 99,737 100,841 102,859 104,046 105,205 107,114 108,996 111,177 112,551 113,897
F Kalutara 105,661 106,878 108,854 111,362 112,307 113,872 116,212 117,931 120,381 121,750 123,295
G Beruwala 103,273 104,363 106,646 109,535 110,623 112,209 114,791 117,033 119,864 121,126 122,402
H Agalawatta 92,898 93,972 95,258 96,657 97,220 97,830 99,146 100,040 101,802 102,839 103,545
Total 801,326 813,233 826,921 845,626 853,609 864,894 881,814 897,349 919,375 930,901 941,742

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Galagedara 52,169 52,553 52,612 53,372 53,282 53,484 53,816 54,214 54,856 55,270 55,550
B Harispattuwa 145,752 147,475 147,715 150,507 151,271 152,688 154,765 157,463 160,889 162,704 164,585
C Pathadumbara 76,751 78,688 78,777 80,864 81,485 82,896 83,974 85,375 87,092 88,252 89,288
D Udadumbara 54,923 55,629 55,796 56,357 56,635 57,334 58,056 58,637 59,794 60,422 60,797
E Teldeniya 44,057 45,144 45,222 45,765 45,733 46,254 47,166 47,685 48,892 49,349 49,729
F Kundasale 84,371 85,857 86,575 88,903 89,150 90,563 92,990 94,870 97,629 99,014 100,562
G Hewaheta 64,133 65,176 65,411 66,594 66,832 67,710 68,298 69,243 70,854 71,632 72,168
H Senkadagala 71,886 72,906 74,216 76,219 76,228 77,805 79,340 81,149 83,497 84,574 85,287
I Kandy 36,702 36,938 37,445 38,245 38,194 38,364 39,124 40,020 41,107 41,611 41,548
J Yatinuwara 76,262 76,996 77,362 78,150 78,341 78,738 79,734 80,420 82,220 83,097 84,045
K Udanuwara 75,994 76,812 76,994 78,548 79,206 79,945 81,023 82,298 84,328 85,163 86,234
L Gampola 89,422 91,146 92,165 94,806 96,036 97,640 99,791 102,219 105,250 106,424 108,052
M Nawalapitiya 82,686 85,136 86,499 89,477 90,100 91,894 93,903 95,567 97,401 98,649 99,497
Total 955,108 970,456 976,789 997,807 1,002,493 1,015,315 1,031,980 1,049,160 1,073,809 1,086,161 1,097,342

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Dambulla 117,788 119,453 120,546 123,266 125,118 127,483 129,776 131,831 134,105 136,062 137,704
B Laggala 64,147 64,696 65,208 66,402 67,125 68,234 69,126 70,323 71,625 72,366 72,607
C Matale 74,839 75,154 75,652 78,091 79,337 80,854 82,717 84,225 85,946 86,954 88,115
D Rattota 82,172 83,381 83,698 86,353 88,216 89,978 91,696 93,296 95,349 96,510 97,360
Total 338,946 342,684 345,104 354,112 359,796 366,549 373,315 379,675 387,025 391,892 395,786

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Nuwara Eliya 245,527 247,069 253,103 264,167 268,982 284,684 294,421 302,836 312,531 317,400 320,363
B Kotmale 68,967 70,730 71,585 73,805 73,860 75,297 76,106 78,068 80,252 81,445 82,139
C Hanguranketha 65,209 65,969 67,076 67,907 68,335 69,128 69,981 71,053 72,143 72,980 73,642
D Walapane 72,692 73,369 75,339 76,671 76,956 78,584 80,259 82,193 84,045 85,111 85,881
Total 452,395 457,137 467,103 482,550 488,133 507,693 520,767 534,150 548,971 556,936 562,025

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Balapitiya 49,899 50,109 50,513 51,276 51,528 51,832 52,337 52,852 53,708 54,225 54,652
B Ambalangoda 67,794 68,780 69,778 71,416 72,088 73,119 74,482 75,524 76,798 77,951 78,554
C Karandeniya 66,238 67,025 68,012 69,500 70,314 70,912 71,647 72,572 74,040 74,887 75,549
D Bentara-Elpitiya 84,252 84,772 85,287 86,370 86,882 87,808 88,704 89,500 90,826 91,665 92,059
E Hiniduma 93,095 94,245 95,142 96,715 97,268 98,436 99,617 100,757 102,352 103,325 103,774
F Baddegama 88,808 89,805 90,554 91,821 92,621 93,458 94,708 95,641 97,080 98,162 98,686
G Ratgama 73,982 74,442 75,298 76,292 76,581 77,062 77,698 78,182 79,599 80,323 80,471
H Galle 70,764 71,575 72,807 74,715 75,150 76,676 78,287 79,685 81,627 82,746 83,215
I Akmeemana 82,902 84,872 86,383 88,400 89,321 90,877 92,414 94,175 95,874 97,344 98,652
J Habaraduwa 75,438 76,190 76,796 78,025 78,454 79,052 79,988 80,778 81,987 82,842 83,265
Total 753,172 761,815 770,570 784,530 790,207 799,232 809,882 819,666 833,891 843,470 848,877

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Deniyaya 85,860 86,311 87,379 89,088 90,235 91,118 93,486 97,610 99,895 101,277 101,907
B Hakmana 85,040 85,686 86,662 87,726 88,109 88,469 89,780 91,791 93,355 94,219 94,781
C Akuressa 87,147 87,510 88,208 89,405 90,150 90,857 91,920 93,769 95,226 96,086 96,641
D Kamburupitiya 77,494 77,705 78,408 79,521 79,350 79,571 80,321 81,524 82,457 82,928 83,436
E Devinuwara 74,396 74,601 75,075 75,950 76,080 76,424 77,314 78,690 79,870 80,200 80,509
F Matara 80,074 80,334 81,096 82,675 82,168 82,541 84,662 86,984 88,660 89,901 90,695
G Weligama 86,197 86,711 87,972  89,413 89,776 90,029 91,041 93,450 95,455 96,436 96,831
Total 576,208 578,858 584,800 593,778 595,868 599,009 608,524 623,818 634,918 641,047 644,800

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Mulkirigala 92,385 93,685 94,957 96,573 97,147 98,073 99,219 100,711 102,268 102,908 103,760
B Beliatta 73,906 74,470 75,258 76,128 76,330 76,717 77,414 78,234 79,020 79,237 79,406
C Tangalle 107,579 109,409 111,202 113,630 114,961 116,505 118,213 120,148 122,348 123,599 124,620
D Tissamaharamaya 140,242 143,622 147,219 151,871 153,622 156,982 160,552 163,818 167,973 169,766 171,712
Total 414,112 421,186 428,636 438,202 442,060 448,277 455,398 462,911 471,609 475,510 479,498

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Kayts 53,175 53,111 55,033 21,459 20,949 21,548 21,763 22,057 22,571 22,883 23,216
B Waddukkoddai 63,832 63,991 74,327 44,196 44,352 45,195 46,416 47,621 48,216 48,569 49,102
C Kankasanturai 68,215 69,082 78,146 67,898 61,706 61,196 62,371 63,217 63,936 63,883 64,620
D Manipai 70,248 71,114 84,616 49,280 50,537 51,723 53,488 54,567 55,500 56,463 57,237
E Kopai 65,342 65,798 77,389 50,653 51,583 53,616 54,844 55,891 56,935 57,776 58,437
F Uduppidi 56,230 56,426 65,192 37,329 37,431 37,926 38,945 39,204 39,762 40,133 40,457
G Point Pedro 48,119 48,613 52,851 33,511 33,399 35,054 35,686 36,138 36,822 37,557 37,903
H Chawakachcheri 64,260 65,141 73,438 48,002 48,802 49,479 50,494 51,702 52,701 53,604 54,222
I Nallur 72,075 72,558 87,658 40,938 40,922 42,466 45,248 46,699 47,749 48,163 48,754
J Jaffna 63,980 64,714 77,021 30,308 28,907 28,610 32,269 33,050 33,747 34,695 34,528
K Kilinochchi 90,959 90,811 90,334 61,217 63,754 68,600 75,465 79,093 81,702 84,353 86,734
Total 716,435 721,359 816,005 484,791 482,342 495,413 516,989 529,239 539,641 548,079 555,210

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Mannar 83,962 85,322 86,501 68,989 67,862 75,737 79,366 79,433 83,224 84,764 86,147
B Vavuniya 110,243 112,924 115,385 113,689 101,092 94,644 104,252 109,705 112,808 112,573 114,599
C Mullaitivu 68,334 68,729 68,821 53,771 52,455 53,683 58,317 63,920 67,169 71,774 72,961
Total 262,539 266,975 270,707 236,449 221,409 224,064 241,935 253,058 263,201 269,111 273,707

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Kalkudah 95,794 97,135 97,703 99,955 100,616 100,878 102,970 105,056 108,625 111,275 113,270
B Batticaloa 154,334 155,537 156,445 161,116 162,451 165,173 169,494 172,499 177,565 180,916 183,953
C Padiruppe 81,141 80,972 81,734 83,679 84,032 83,636 85,741 87,612 89,716 91,238 92,359
Total 331,269 333,644 335,882 344,750 347,099 349,687 358,205 365,167 375,906 383,429 389,582

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Ampara 143,648 145,479 146,835 150,993 153,079 155,761 158,827 161,999 166,870 196,574 171,248
B Samanturai 70,098 71,442 72,881 74,743 75,640 76,849 78,668 80,357 82,529 84,200 85,895
C Kalmunai 65,198 66,135 66,971 68,198 68,239 68,955 69,971 71,254 72,735 73,738 74,946
D Potuvil 135,579 137,779 139,422 142,214 144,329 146,451 149,476 152,147 155,872 158,928 161,653
Total 414,523 420,835 426,109 436,148 441,287 448,016 456,942 465,757 478,006 513,440 493,742

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Seruwila 67,669 69,047 70,691 69,966 70,141 71,522 72,728 74,070 75,375 76,007 77,234
B Trincomalee 88,404 86,685 87,069 87,555 85,852 84,425 85,535 86,978 89,547 90,621 91,907
C Mutur 84,559 85,401 87,395 89,369 89,370 90,929 93,427 95,804 99,446 101,468 103,681
Total 240,632 241,133 245,155 246,890 245,363 246,876 251,690 256,852 264,368 268,096 272,822

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Galgamuwa 95,491 96,354 96,908 98,209 98,981 99,915 101,879 103,488 105,417 106,309 107,140
B Nikaweratiya 87,102 87,897 88,754 90,304 91,048 92,046 93,520 94,910 96,771 97,830 98,562
C Yapahuwa 104,554 105,779 106,803 108,425 109,191 110,317 112,036 113,858 116,036 117,329 118,420
D Hiriyala 90,963 92,150  92,875 93,835 94,322 95,054 96,603 97,886 99,980 101,299 102,504
E Wariyapola 71,255 71,905 72,405 73,405 73,977 74,823 75,820 76,817 78,137 79,137 79,793
F Panduwasnuwara 69,672 70,131 70,587 70,966 71,344 71,622 73,115 74,100 75,401 76,059 76,427
G Bingiriya 81,412 82,441 83,046 83,932 84,674 85,241 87,025 88,306 89,934 90,928 91,654
H Katugampola 88,834 89,310 89,566 90,591 90,966 91,654 93,390 94,505 96,196 96,889 97,460
I Kuliyapitiya 93,845 94,743 95,268 96,299 96,422 97,158 99,039 100,474 102,618 103,654 104,445
J Dambadeniya 88,927 89,631 90,129 91,208 91,393 92,252 93,570 94,560 95,860 96,723 97,115
K Polgahawela 72,413 73,283 73,837 74,597 75,017 75,656 76,506 77,321 78,623 79,295 80,071
L Kurunegala 80,308 81,523 82,680 84,534 85,062 86,301 87,987 89,332 91,753 93,502 94,425
M Mawathagama 81,646 82,656 83,758 85,696 86,351 87,559 89,265 90,682 92,688 94,030 95,202
N Dodangaslanda 65,459 65,846 66,612 67,322 67,538 68,212 69,232 70,204 71,309 72,011 72,497
Total 1,171,881 1,183,649 1,193,228 1,209,323 1,216,286 1,227,810 1,248,987 1,266,443 1,290,723 1,304,995 1,315,715

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Puttalam 100,637 102,643 103,897 107,720 111,943 115,165 120,546 125,702 132,374 135,790 139,701
B Anamaduwa 100,470 101,696 102,696 104,546 105,771 107,886 110,658 112,978 116,171 117,885 119,309
C Chillaw 107,331 108,244 109,066 110,426 111,670 113,388  115,896 118,171 120,939 122,741 123,852
D Nattandiya 82,284 83,218 84,303 85,339 85,875 86,577 88,594 89,975 92,258 93,708 94,651
E Wennappuwa 99,130 99,774 100,789 101,683 102,298 103,392 105,012 106,183 108,567 109,480 110,170
Total 489,852 495,575 500,751 509,714 517,557 526,408 540,706 553,009 570,309 579,604 587,683

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Medawachchiya 74,962 75,683 76,180 77,235 78,545 79,798 80,540 81,996 84,532 87,814 89,113
B Horowpothala 72,114 73,590 74,340 75,659 76,941 78,179 79,450 81,099 83,197 84,292 85,337
C Anuradhapura East 86,208 88,157 89,311 91,051 92,376 94,447 95,879 97,576 100,541 101,966 103,230
D Anuradhapura West 91,972 93,534 94,818 96,576 97,333 99,285 100,912 102,691 105,679 107,064 108,122
E Kalawewa 113,350 115,275 116,878 119,040 120,545 122,269 123,257 125,162 127,728 129,343 130,449
F Mihintale 58,034 59,137 59,698 60,898 61,689 62,678 63,665 64,778 66,720 67,685 68,548
G Kekirawa 72,777 73,885 74,709 77,815 79,079 80,247 82,037 83,431 84,754 85,999 87,362
Total 569,417 579,261 585,934 598,274 606,508 616,903 625,740 636,733 653,151 664,163 672,161

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Minneriya 76,120 77,084 77,993 79,150 80,050 81,214 82,507 83,395 85,218 86,247 87,113
B Medirigiriya 72,128 72,402 73,468 74,640 75,069 75,945 76,884 77,505 79,488 80,087 80,889
C Polonnaruwa 128,808 130,851 132,818 136,704 139,246 141,194 143,801 146,225 149,659 152,071 153,592
Total 277,056 280,337 284,279 290,494 294,365 298,353 303,192 307,125 314,365 318,405 321,594

Polling area letters and    Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Mahiyanganaya 83,793 85,562 87,023 88,930 89,817 91,095 93,387 95,715 98,579 100,114 101,623
B Wiyaluwa 47,467 48,231 48,680 49,388 49,474 49,888 50,648 51,295 52,471 53,031 53,548
C Passara 57,842 60,002 60,554 61,473 61,041 60,794 61,933 62,901 64,400 65,104 65,384
D Badulla 50,177 51,468 52,622 52,908 52,574 52,912 54,327 55,185 56,438 57,212 57,739
E Hali-Ela 62,078 63,124 64,270 64,992 65,471 65,756 68,278 69,909 71,482 72,208 72,680
F Uva Paranagama 58,267 59,472 59,745 60,426 60,542 60,980 61,925 62,689 63,831 64,338 64,600
G Welimada 67,852 68,937 70,022 71,148 70,990 71,751 73,308 74,436 76,520 77,575 78,382
H Bandarawela 75,397 77,312 78,272 79,697 79,576 80,351 82,025 83,147 85,325 86,336 87,288
I Haputale 58,148 60,706 60,783 61,379 61,807 62,005 64,135 65,209 67,001 67,662 68,228
Total 561,021 574,814 581,971 590,341 591,292 595,532 609,966 620,486 636,047 643,580 649,472

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Bibila 73,280 74,692 76,199 78,054 78,847 80,096 81,564 83,003 85,327 86,506 87,688
B Monaragala 94,416 96,386 98,634 100,703 101,638 103,361 105,741 107,678 111,209 112,547 113,959
C Wellawaya 127,065 129,564 133,397 136,695 139,072 141,885 145,459 149,116 153,940 156,421 158,721
Total 294,761 300,642 308,230 315,452 319,557 325,342 332,764 339,797 350,476 355,474 360,368

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Eheliyagoda 87,782 89,518 90,650 92,205 92,845 93,607 94,867 96,170 98,312 99,195 99,848
B Ratnapura 105,475 108,122 110,050 113,018 114,426 116,667 119,011 121,108 123,974 125,840 127,148
C Pelmadulla 73,056 75,685 76,793 78,327 79,253 80,979 82,414 83,934 86,746 88,130 89,123
D Balangoda 93,468 96,855 98,407 100,447 101,506 103,244 104,792 106,575 109,420 111,441 112,829
E Rakwana 90,894 92,891 94,272 95,738 97,049 98,788 100,524 102,618 105,704 107,346 108,371
F Nivithigala 82,850 86,973 88,119 90,132 91,156 92,824 94,281 96,156 99,067 100,188 100,917
G Kalawana 55,683 57,232 58,290 59,375 60,147 61,048 62,055 62,773 64,520 65,536 66,326
H Kolonna 123,997 127,375 129,448 132,094 133,432 135,519 137,815 140,748 143,836 146,158 147,911
Total 713,205 734,651 746,029 761,336 769,814 782,676 795,759 810,082 831,579 843,834 852,473

Polling area letters and Names The number of electors relevant to each year
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
A Dedigama 82,632 83,554 84,324 85,333 85,488 85,997 87,119 87,800 88,946 89,562 89,943
B Galigamuwa 63,819 64,565 65,021 65,920 66,071 66,245 66,936 67,375 68,101 68,425 68,701
C Kegalle 66,367 67,118 67,828 68,978 69,151 70,159 70,719 71,183 72,320 72,676 73,112
D Rambukkana 61,546 62,325 62,800 63,419 63,667 64,112 64,829 65,337 66,432 67,111 67,521
E Mawanella 81,844 83,066 84,195 85,907 86,606 87,640 89,437 90,627 92,362 93,464 94,485
F Aranayake 51,025 51,391 51,792 52,254 52,457 52,718 53,113 53,207 53,941 54,034 53,975
G Yatiyantota 68,793 69,964 70,632 71,589 71,991 72,624 73,626 74,244 75,739 76,091 76,636
H Ruwanwella 69,082 70,448 71,222 72,154 72,128 72,460 73,069 73,498 75,083 75,785 76,425
I Deraniyagala 60,518 61,507 62,276 64,115 64,422 64,883 65,955 66,607 68,078 68,669 68,772
Total 605,626 613,938 620,090 629,669 631,981 636,838 644,803 649,878 661,002 665,817 669,570

STATISTIC

Download

 

Ahila Ilankai Thamil Congress
 
71
 Bicycle
 
  Secretary: Mr.G.G.Ponnambalam
  “Congress House”, No.120, Main Street, Jaffna.
 0112581677, 0112586232, 0212223739, 0777301021
 0112586254
×
Akhila Ilankai Tamil Mahasabha
 
71
Ship
 
  Secretary: Mr. Thambiyappa Goopalakrishnan
  No. 23 4/2, Seagul Queen Court, Arethusha Lane, Colombo 06
  0112364235, 0759062091, 0777062091
  0262053755
×
Our National Front
 
71
Telephone
 
  Secretary: Mrs. Vishaka Rajakumari Paragasthenna
  347/A, Kotte Road, Mirihana, Nugegoda.
  0112874177, 0112827368, 0773161616
  0112874177
×
Sri Lanka Podujana Peramuna
 
71
Flower Bud
 
  Secretary: Mr. Sagara Kariyawasam
  No. 8/11, Robert Alwis Mawatha, Boralesgamuwa.
  0112518565, 0712777639
 
×
All Ceylon Makkal Congress
 
71
Peacock
 
 name Secretary: Legal Court actions have been taken regarding the office of the secretary
 location2 No.27, Vauxhall Street, Colombo 02.
 phone2 011 2737963, 0112372848 0777315329, 077739392
 fax2 0112622897
×
Ilankai Tamil Arasu Kadchi
 
71
House
 
  Secretary: Mr.K.Thurairasasingham
  30, Martin Road, Jaffna.
  0212228776 
  0212215731
×
Eelavar Democratic Front
 
71
Plough
 
Rival factions claiming leadership
 
×
Eelam People's Democratic Party
 
71
Veena
 
  Secretary: Mr. Douglas Devananda
  9/3, Station Road, Bambalapitiya, Colombo 04
  0112593515, 0112503467, 0212229824, 0777781891
  0112585255, 0212229883
×
Eelam People's Revolutionary Liberation Front
 
71
Flower
 
  Secretary: Mr.N.Sivasakthi
  26/10, First Lane, Kandy Road, Vavuniya
  0242221898, 0242227680, 0714347480
  0242221898
×
United People's Freedom Alliance
 
71
Betel Leaf
 
 Secretary: Mr. Mahinda Amaraweera
 301, T. B. Jaya Mawatha, Colombo 10.
 0112686077, 0777730071
 0112680187, 0112680127
×
United Democratic Front
 
71
Rabbit
 
 Rival factions claiming leadership
 
×
Democratic Unity Alliance
 
71
Two Leaves
 
 Secreary: Mr.Z.M. Hithayathulla
 107, Railway Avenue, Kirulapona, Colombo 05.
 0112300488, 0773815317
 0112672322, 0112303318
×
United People's Party
 
71
Mobile Phone
 
  Secretary: Mr.D.M.D.J.Gunawardhana
  A/3/4, Manin Town Flats, Matha Road, Colombo 08.
 phone2 0112685077, 0775588553
 fax2 0112695047
×
Eksath Lanka Podujana Pakshaya
 
71
Cup
 
Rival factions claiming leadership
 
×
Eksath Lanka Maha Saba Party  
 
71
Cobra
 
 name Secretary: Mr. Jayantha Kulathunaga
 location2 203/10, Layards Broadway, Colombo 14
0712521475
fax2 0112244609
×
United Socialist Party
 
71
 Tri-Shaw
 
 name Secretary: Mr.Siritunga Jayasuriya
 location2 53/6, E. D. Dabare Mawatha, Narahenpita, Colombo 05.
 phone2 0112586199, 0114510289, 0112504647, 0775704444
 
×
United Peace Front
 
71
Butterfly
 
 name Secretary: Mr. M.T. Hasan Ali
 location2 30, Beach Road, Mt. Lavinia
 phone2 0112733553, 0777766984
 
×
Okkoma Wasiyo Okkoma Rajawaru Sanvidanaya
 
71
Till
 
 name Secretary: Mr.M.B. Thaminimulla
 location2 3/1, Sangamiththa Mawatha, Kandy.
 phone2 0812234137, 0813991799, 0767001075
 
×
Up-Country People's Front
 
71
Mammoty
 
 name Secretary: Mr. A. Lorens
 location2 279, Fruit Hill Bazar, Hatton.
 phone2 0512244139, 0512222793, 0514920300, 0514924197, 0715319086
 fax2 0512222793
×
People's Liberation Front
 
71
Bell
 
name Secretary: Mr.M.T.Silva
location2 464/20, Pannipitiya Road, Pelawatte, Battaramulla.
phone2 0112785612,, 0775019079
fax2 0112786050
×
Democratic Tamil National Alliance
 
71
Brass Lamp
 
 name Secretary: Mr.Velayutham Nallanathar
 location2 16, Haig Road, Bambalapitiya , Colombo 04.
 phone2 0112586289, 077 4567321
 fax2 0112586289
×
Jana Setha Peramuna
 
71
Tractor
 
 name Secretary: Rev. Battaramulle Seelarathana Tero
 location2 185, Dewala Road, Thalangama South, Battaramulla.
 phone2 0112889998, 0777957608
 fax2 0112882028
×
National Peoples Party
 
71
Electric Bulb
 
 name Secretary: Mr. A.S.M. Perera
 location2 428/5, Sunethradevi Road, Pepiliyana, Nugegoda.
 phone2 0112854921
 –
×
National Freedom Front
 
71
Panchaudaya
 
 name Secretary: Mr. Kapila Gamage – (Acting)
 location2 Kotte Road, Pitakotte.
 phone2 0773273275
 
×
Jathika Sangwardhena Peramuna
 
71
Coconut
 
 Rival factions claiming leadership
 
×
Jathika Hela Urumaya
 
71
Diamond
 
 name Secretary: Mr. Patalie Champika Ranawaka
 location2 964/2, Pannipitiya Road, Battaramulla.
 phone2 011 2866125, 0715353654, 0767115099, 0716826067
 fax2 0112882585
×
Nationalities Unity Organization
 
71
Umbrella
 
 name Secretary: Mr.Leenus Jayatilake
 location2 17, Barracks Lane, Colombo 02.
 phone2 0712096867
 fax2 0112324053
×
Thamil Makkal Viduthalai Pulikal
 
71
Boat
 
 name Secretary: Mr. P.Prashanthan
 location2 No 91, Lake Road 01, Batticaloa.
 phone2 0652050570, 0652057858, 0772957208
 fax2 0652050570
×
Desha Vimukthi Janatha Pakshaya
 
71
Ear of paddy
 
name Secretary: Mr.D.Kalansooriya
location2 63/14, Wewewaththa, Weliweriya.
 011 2803916, 033 2256064, 0718294847, 0714261052
 –
×
Tamil Eeelam Liberation Organization
 
71
Light House
 
name Secretary: Mr.N. Srikantha
location2 50/32, Wairawar Kovil Lane, Hospital Rd, Kottadi, Jaffna.
phone2 0750720030, 0778381660
 fax2 0112778524
×
Tamil United Liberation Front
 
71
Sun
 
 name Secretary: Mr.V. Anandasangaree
 location2 315, A9 Road, Kilinochchi
 phone2 0212283419, 0777890171
 fax2 0212223631
×
New Democratic Front
 
71
Swan
 
 name Secretary: Mrs.Shamila Perera
 location2 9/6, Jayanthi Mawatha, Pelawatte, Battaramulla.
 phone2 0112785531, 0777784010
 
×
Nawa Sama Samaja Party
 
71
Table
 
 name Secretary: Dr.Wickramabahu Karunaratne
 location2 No.17, Barracks Lane, Colombo 02.
 phone2 0112430621, 0112305963, 0777237241,0777875758, 0775185438
 fax2 0112305963
×
Nawa Sihala Urumaya
 
71
Bow and Arrow
 
name Secretary: Mr.Sarath Manamendra
location2 75/5/B, U.L.L. Perera Mawatha, Kuruduwaththa,Thudella, Ja-Ela.
phone2 0712901576, 0112248910
 fax2 0112248911
×
Social Democratic Party of Tamils

 

71

Candle
 
name Secretary: Mr. K. Sivarasa
location2 294. Kandy Road, Jaffna.
phone2 0212222022, 0777760261
fax2 0212222022

 

×
Puravesi Peramuna
 
71
Omnibus
 
name Secretary: Mr. Jeyarathnam Sriranga
location2 61/1, D.S.Fonseka Mawatha, Colombo 05.
phone2 0112504292, 0777310726
fax2 0112504292
×
Frontline Socialist Party
 
71
Sledgehammer
 
 name Secretary: Mr.Senadheera Gunathilake
 location2 41/32, 1st Lane, Kendahenawaththa Road, Depanama Pannipitiya.
 phone2 0112837422, 0777009848
 fax2 0112837422
×
People's Alliance
 
71
Chair
 
 name Secretary: Mr.D.M.Jayarathna
 location2 Doluwa, Gampola.
 phone2 0812415215, 0812350664, 0718666555, 0718009009
 fax2 0819185185, 0112375049
×
Democratic United National Front
 
71
Eagle
 
name Secretary: Mr. Ariyawansha Dissanayake
location2 47A, 1st lane, Rawathawatta, Moratuwa.
phone2 0112646833, 0716535027
fax2 0112646833
×
Democratic Peoples Front
 
71
Ladder
 
 name Secretary: Mr.Mano Ganesan
 location2 72, Bankshall Street, Colombo 11.
 phone2 0112729810, 0112473511, 0112336578, 0112473512,
      0112441269, 0773933169, 0777312770
 fax2 0112435961, 0112883690
×
Democratic People's Liberation Front
 
71
Anchor
 
name Secretary: Mr.S.Sathananthan
location2 16, Haig Road, Bambalapitiya, Colombo 04.
phone2 0112586289, 0777952707, 0770794948
fax2 0112559285, 0112586289
×
Democratic National Movement
 
71
Motor Car
 
name Secretary: Mr. Aruna De Soysa
location2 Galle Road, Nape, Kosgoda.
phone2 077 5348744, 0711950770, 0770030001, 0769442516
fax2 0114873810
×
Democratic National Alliance
 
71
Trophy
 
 name Secretary: Mr.H.M. Vijitha Herath
 location2 464/20, Pannipitiya Road, Pelawatta, Battaramulla
 phone2 0112785612, 0714824345
 fax2 0112786050
×
Democratic Party
 
71
Flaming Torch
 
 name  Secretary: Mr. Gaya Basnayake
 location2  619, Waragoda Road, Kelaniya
 phone2 0115886378, 0722947731
 
×
Democratic Left Front
 
71
Clock
 
name Secretary: Mr.Vasudewa Nanayakkara
location2 49-1/1, Vinayalankara Mawatha, Colombo 10.
phone2 0112684820, 0718517344, 0723271211 
fax2 0112684820
×
Maubima Janatha Pakshaya
 
71
Aeroplane
 
name Secretary: Mr.Dammika Fernando
location2 No. 381/2, Kalalgoda, Pannipitiya
phone2 0114369036 0112730386, 0777309175
fax2 0112723059
×
Mahajana Eksath Peramuna
 
71
Cart Wheel
 
name Secretary: Mr.Thissa Yapa Jayawardhana
location2 10/21 A, Elhena Road, Maharagama.
phone2 0112718364, 0112088828, 0752142918
fax2 0112088828
×
Muslim National Alliance
 
71
Pair of  Scales
 
name Secretary: Mr.Masihudeen Naeemullah
location2 No.258, Katugastota Road, Kandy.
phone2 0812224388, 0112697505, 0727308408, 0777633538
fax2 0112665827, 0114018979, 0812224388, 0112177204
×
Ceylon Worker's Congress (P.Wing)
 
71
Cockerel
 
name Secretary: Mr.S.A.R.Thondaman
location2 72, Ananda Coomaraswamy Mawatha, Colombo 07.
phone2 0112574524, 0717399999, 0112301358, 0112301359
fax2 0112301355
×
Lanka Sama Samaja Party
 
71
Key
 
 name Secretary: Dr. Thissa Vitharana
 location2 457, Dr. Colvin R. De Silva Mawatha, Colombo 02.
 phone2 0112679544, 0112689847, 0112676770, 0773031442
 fax2 0112676770
×
The Liberal Party
 
71
Book
 
name Secretary: Mr.Kamal Nishshanka
location2 No. 23, Sridevi, Amunawatta, Kurunegala
phone2 0372233573, 0112691589, 0777733347
fax2 0112361369
×
Sri Lanka Labour Party
 
71
Kangaroo
 
 name Secretary: Miss.P.D.K.K.P.Liyanage
 location2 7, Samner Place, Colombo 08.
 phone2 0112687320, 0112698601,0114404114, 0773265203
 fax2 0112676703
×
Sri Lanka National Force
 
71
Flag
 
 name Secretray: Mr.Piyasiri Wijenayake
 location2 3/7, Centra Park, Gampaha Road, Yakkala.
 phone2 071 2192192
×
Sri Lanka Freedom Party
 
71
Hand
 
 name Secretary: Mr. Duminda Dissanayake
 location2 301, T. B. Jayah Mawatha, Colombo 10.
 phone2 0112686077, 0112677250, 0113138127
 fax2 0112680187, 0112680127
×
Sri Lanka Vanguard Party
 
71
Envelope
 
 name Secretary: Mr.M.Deepthi Kumara Gunaratne
 location2 5/9, R.S. Fernando Mawatha, Panadura
 phone2 0382237526
 
×
Sri Lanka Progressive Front
 
71
Flower Vase
 
 Rival factions claiming leadership
 
×
Sri Lanka Mahajana Pakshaya
 
71
Eye
name Secretary: Mr. Asanka Nawarathna
location2 25, Linkwood Place, Wehara, Kurunegala.
phone2 0372229993, 0714815575
fax2 0372229993
×
Sri Lanka Muslim Congress
 
2
Tree
 
name Secretary: Mr. M. Nizam Kariappar
location2 “Darus Salam” 51, Vauxhall Lane, Colombo 02.
phone2 0112436752, 0112396699, 0777561638
fax2 0112436752
×
Communist Party of Sri Lanka
 
2
Star
 
 name Secretary: Mr.D.E.W. Gunasekara
 location2 91, Dr. N.M. Perera Mawatha, Colombo 08.
 phone2 0112695328, 0713745000
 fax2 0112691610
×
Socialist Alliance
 
2
Clay Lamp
 
 name Secretary: Mr.D.C. Raja Collure
 location2 91, Dr. N.M. Perera Mawatha, Colombo 08.
 phone2 0112695328, 0112867360, 0777327785
 fax2 0112691610
×
Socialist Equality Party
 
71
Pair of Scissors
 
name Secretary: Mr.Wije Dias
location2 716/1/1, Kotte Road, Athul Kotte, Kotte.
phone2 0112869239, 0773562327
fax2 0112869239
×
Sinhala Jathika Peramuna
 
71
Sword
 
name Secretary: Mr.Jayantha Liyanage
location2 14/5 A, Dharmapala Mawatha, Polatthapitiya, Kurunagala.
phone2 0373618468
×
Peoples' Action for Free & Fair Election (PAFFREL)
 
Executive Director : Mr. Rohana Hettiarachchi
12/3, Robert Terrace, Robert Gunawardana Mawatha, Colombo 6, Sri Lanka.
(+94)112514441-42
(+94)112514443
paffrel@sltnet.lk
www.paffrel.com
×
Centre for Monitoring Election Violence (CMEV)
Contact Person : Dr.Paikiasothy Saravanamuttu
17A, Pedris Road, Colombo 03, Sri Lanka.
(+94)113010662-4
(+94)112577117
info@cpalanka.org, cmev@cpalanka.org
www.cmev.org
×
Campaign for Free & Fair Elections (CaFFE)
Executive Director : Rajith Keerthi Tennakoon
100/19, Welikadawatta Road, Rajagiriya, Sri Lanka.
(+94)114341524-14
(+94)112866224
(+94)777791225
caffe2008@gmail.com, rajith_tennakoon@yahoo.com
www.caffesrilanka.org
×
Movement for Free & Fair Election (MFFE)
Convenor : Ms.Manori Kalugampitiya
24/13,Wijiaba Mawatha, Nawala Road, Nugegoda, Sri Lanka.
(+94)112822375
(+94)112822376
elections@rightsnow.net
×
Mothers and Daughters of Lanka (MDL)
Coordinator : Ms.Dhaya Herath
117, Thalahena, Malabe, Sri Lanka.
(+94)112789459
(+94)112790777
×
National Polls Observation Center (NPOC)
National Organizer : Mr.Rasanga Harischandra
125A, Robat Gunawardhana Mawatha, Battaramulla, Sri Lanka.
(+94)112874049
(+94)1129648957
×
Transparency International Sri Lanka (TI-SL)
Executive Director : Mr.Shan Wijethunghe
183/5, High Level Road, Colombo 6, Sri Lanka.
(+94)114369781, (+94)114369782, (+94)114369783
(+94)112514588
tisl@tisrilanka.org
www.tisrilanka.org
×
Sri Lankan Alumni & Professionals Association (SLAPA)
Deputy Chairman : Mr.Jayantha Dolawatte
1/34 Lawyer’s Office Complex, Colombo 12, Sri Lanka.
(+94)112335163
×
අකිල ඉලංකෙයි තමිල් කොංග්‍රස්
 
71
 බයිසිකලය
 
name ලේකම්: ජී.ජී.පොන්නම්බලම් මහතා
location2 “කොංග්‍රස් නිවාස“, නො.120, ප්‍රධාන වීදිය, යාපනය
phone2 0112581677, 0112586232, 0212223739, 0777301021
fax2 0112586254
×
අඛිල ඉලඞ්කෛයි ද්‍රවිඩ මහාසභා
 
71
නැව
 
name ලේකම්: තම්බියප්පා ගෝපාලක්‍රිෂ්ණන් මහතා
location2 නො.32 4/2, සීගල් කුවීන් කෝට්, ඇරතුෂා පාර, කොළඹ 06
phone2 0112364235ල 0759062091ල 0777062091
fax2 0262053755
×
අපේ ජාතික පෙරමුණ
 
71
දුරකථනය
 
name ලේකම්වරිය: විශාඛා රාජකුමාරි පරගස්තැන්න මහත්මිය
location2 347/A, කෝට්ටේ පාර, මිරිහාන, නුගේගොඩ
phone2 0112874177, 0112827368, 0773161616 
 fax2 0112874177
×
අහිල ඉලංගෙයි මහජන කොංග්‍රසය
 
71
මොණරා
 
name ලේකම්: ලේකම් ධුරය සම්බන්ධයෙන් අධිකරණ ක්‍රියා මාර්ග ගෙන ඇත.
location2 නො.27, වොක්ෂ‍ෝල් වීදිය, කොළඹ 02 
phone2 011 2737963, 0112372848 0777315329, 077739392
fax2 0112622897
×
ඉලංකෙයි තමිල් අරසු කච්චි
 
71
ගෙය
 
name ලේකම්: කේ. තුරෙයිරාසසිංගම් මහතා
location2 30, මාටින් පාර, යාපනය
phone2 0212228776 
fax2 0212215731
×
ඊලවර් ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී පෙරමුණ
 
71
නගුල
 
මෙම පක්ෂයේ ප්‍රතිවිරුද්ධ කණ්ඩායම හිමිකම් ප්‍රකාශ කර සිටිති.
 
×
ඊලාම් ජනතා ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී පක්ෂය
 
71
 
වීණාව
 
name ලේකම්: ඩග්ලස් දේවානන්ද මහතා
location2 9/3, දුම්රියපොළ පාර, බම්බලපිටිය, කොළඹ 04
phone2 0112593515, 0112503467, 0212229824, 0777781891
fax2 0112585255, 0212229883
×
ඊලාම් ජනතා විප්ලවවාදී විමුක්ති පෙරමුණ
 
71
මල
 
name ලේකම්: එන්. සිවසක්ති මහතා
location2 26/10, පළමු පටුමග, නුවර පාර, වවුනියාව
phone2 0242221898, 0242227680, 0714347480
fax2 0242221898
×
එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධානය
 
71
බුලත් කොළය
 
name ලේකම්: මහින්ද අමරවීර මහතා
location2 301, ටී.බී. ජයා මාවත, කොළඹ 10
phone2 0112686077, 0777730071
fax2 0112680187, 0112680127
×
එක්සත් ජාතික නිදහස් පෙරමුණ
 
කෙසෙල් ඇවරිය
 
name ලේකම්: මෛත්‍රී ගුණරත්න මහතා
location2 118, බාන්ස් පෙදෙස, කොළඹ 07
phone2 0112695069, 0777900000, 0777787107, 0773525526
fax2 0112695069, 0912286364
×
එක්සත් ජාතික පක්ෂය
 
71
අලියා
 
name ලේකම්: අකිල විරාජ් කාරියවසම් මහතා
location2 “සිරිකොත”, 400, කෝට්ටේ පාර, පිටකෝට්ටේ
phone2 0112865374, 0112865375, 0777485591
fax2 0112865374-75-80
×
එක්සත් ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී පෙරමුණ
 
71
හාවා
 
මෙම පක්ෂයේ ප්‍රතිවිරුද්ධ කණ්ඩායම් හිමිකම් ප්‍රකාශකර සිටිති
 
×
එක්සත් ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී සන්ධානය
 
71
පත්‍ර යුගලය
 
name ලේකම්: ඉසෙඩ්.එම්. හිදායතුල්ලා මහතා
location2 107, රේල්වේ ඇවනිව්, කිරුලපන, කොළඹ 05
phone2 0112300488, 0773815317
fax2 0112672322, 0112303318
×
එක්සත් මහජන පක්‍ෂය
 
71
ජංගම දුරකථනය
 
name ලේකම්: ඩී.එම්.ඩී.ජේ. ගුණවර්ධන මහතා
location2 A/3/4, මැනින් ටවුන් මහල් නිවාස, මාතා පාර,කොළඹ 08
phone2 0112685077, 0775588553
fax2 0112695047
×
එක්සත් ලංකා පොදුජන පක්ෂය
 
71
කෝප්පය
 
මෙම පක්ෂයේ ප්‍රතිවිරුද්ධ කණ්ඩායම් හිමිකම් ප්‍රකාශකර සිටිති
 
×
එක්සත් ලංකා මහ සභා පක්‍ෂය
 
71
 නාගයා
 
name ලේකම්: ජයන්ත කුලතුංග මහතා
location2 203/10, ලේයාර්ඩ්ස් බ්‍රෝඩ්වේ, කොළඹ 14
phone2 0712521475
fax2 0112244609
 
×
එක්සත් සමාජවාදී පක්ෂය
 
71
 ත්‍රීර‍ෝද රථය
 
name ලේකම්: සිරිතුංග ජයසූරිය මහතා
location2 53/6, ඊ.ඩී. දාබරේ මාවත, නාරාහේන්පිට, කොළඹ 05
phone2 0112586199, 0114510289, 0112504647, 0775704444
 
×
ඔක්කොම වැසියෝ ඔක්කොම රජවරු සංවිධානය
 
71
කැටය
 
name ලේකම්: එම්.බී. තැමිණිමුල්ල මහතා
location2 3/1, සංඝමිත්තා මාවත, මහනුවර
phone2 0812234137, 0813991799, 0767001075
 
×
කඳුරට ජනතා පෙරමුණ
 
71
 උදැල්ල
 
name ලේකම්:  ඒ. ලෝරන්ස් මහතා
location2 279, ෆෘට්හිල් බසාර්, හැටන්
phone2 0512244139, 0512222793, 0514920300, 0514924197, 0715319086
fax2 0512222793
×
ජනතා විමුක්ති පෙරමුණ
 
71
සීනුව
 
name ලේකම්: එම්.ටී.සිල්වා මහතා
location2 464/20, පන්නිපිටිය පාර, පැලවත්ත, බත්තරමුල්ල
phone2 0112785612,, 0775019079
fax2 0112786050
×
ජනනායක තමිළ් තේසිය කූට්ටනි
 
71
පිත්තල පහන
 
name ලේකම්: වේලායුදම් නල්ලනාදර් මහතා
location2 16, හේග් පාර, බම්බලපිටිය, කොළඹ 04
phone2 0112586289, 077 4567321
fax2 0112586289
×
ජනසෙත පෙරමුණ
 
71
 ට්‍රැක්ටරය
 
name ලේකම්: පූජ්‍ය බත්තරමුල්ලේ සීලරතන හිමි
location2 185, දේවාල පාර, තලංගම දකුණ, බත්තරමුල්ල
phone2 0112889998, 0777957608
fax2 0112882028
×
ජාතික කොංග්‍රසය
 
71
අශ්වයා
 
name ලේකම්: ඒ.එල්.එම්. අතාවුල්ලා මහතා
location2 4/147-1/1, තලාකොටුව උද්‍යානය, කොළඹ 05
phone2 0112512428
fax2 0112512428
×
ජාතික ජනතා පක්ෂය
 
71
 විදුලි බුබුල
 
name ලේකම්: ඒ.එස්.එම්. පෙරේරා මහතා
location2 428/5, සුනේත්‍රාදේවි පාර, පැපිලියාන, නුගේගොඩ
phone2 0112854921
 
×
ජාතික නිදහස් පෙරමුණ
 
71
පංචායුධය
 
name ලේකම්: කපිල ගමගේ මහතා – (වැ.බ.)
location2 කෝට්ටේ පාර, පිටකෝට්ටේ
phone2 0773273275
 
×
ජාතික සංවර්ධන පෙරමුණ
 
71
පොල් ගෙඩිය
 
මෙම පක්ෂයේ ප්‍රතිවිරුද්ධ කණ්ඩායම් හිමිකම් ප්‍රකාශකර සිටිති
 
×
ජාතික හෙළ උරුමය
 
71
දියමන්තිය
 
name ලේකම්: පාඨලී චම්පික රණවක මහතා
location2 964/2, පන්නිපිටිය පාර, බත්තරමුල්ල
phone2 0112866125, 0715353654, 0767115099, 0716826067
fax2 0112882585
×
ජාතීන්ගේ සමඟි සංවිධානය
 
71
කුඩය
 
name ලේකම්: ලීනස් ජයතිලක මහතා
location2 17, බැරැක්ක පටුමග, කොළඹ 02
phone2 0712096867
fax2 0112324053
×
තමිළ් මක්කල් විඩුදලෛප් පුළිකල්
 
71
බෝට්ටුව
 
name ලේකම්: පී. ප්‍රශාන්තන් මහතා
location2 91, වැව පාර 01, මඩකලපුව
phone2 0652050570, 0652057858, 0772957208
fax2 0652050570
×
දේශ විමුක්ති ජනතා පක්‍ෂය
 
71
 වී කරල
 
name ලේකම්: ඩී.  කලන්සුරිය මහතා
location2 63/14, වැවේවත්ත, වැලිවේරිය
phone2 0112803916, 0332256064, 0718294847, 0714261052
 
×
ද්‍රවිඩ ඊලාම් විමුක්ති සංවිධානය
 
71
 ප්‍රදීපාගාරය
 
name ලේකම්: එන්. ශ්‍රීකාන්තා මහතා
location2 50/32, වයිරවර් කෝවිල් පටුමග, රෝහල පාර, කොට්ටඩි, යාපනය
phone2 0750720030, 0778381660
fax2 0112778524
×
ද්‍රවිඩ එක්සත් විමුක්ති පෙරමුණ
 
71
ඉර
 
name ලේකම්: වී.ආනන්දසංගරී මහතා
location2 315, A9 පාර, කිලිනොච්චිය.
phone2 0212283419, 0777890171
fax2 0212223631
×
නව ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී පෙරමුණ
 
71
හංසයා
 
name ලේකම්: ශාමිලා පෙරේරා මහත්මිය
location2 9/6, ජයන්ති මාවත, පැලවත්ත, බත්තරමුල්ල.
phone2 0112785531, 0777784010
 
×
නව සමසමාජ පක්ෂය
 
71
මේසය
 
name ලේකම්: ආචාර්ය වික්‍රමබාහු කරුණාරත්න
location2 17, බැරැක්ක පටුමග, කොළඹ 02
phone2 0112430621, 0112305963, 0777237241,0777875758, 0775185438
fax2 0112305963
×
නව සිහළ උරුමය
 
71
දුන්න සහ ඊතලය
 
name ලේකම්: සරත් මනමේන්ද්‍ර මහතා
location2 75/5/බී, යු.එල්.එල්.පෙරේරා මාවත, කුරුඳුවත්ත, තුඩැල්ල, ජා ඇල
phone2 0712901576, 0112248910
fax2 0112248911
×
පුරවැසි පෙරමුණ
 
71
 බස් රථය
 
name ලේකම්: ජෙයරත්නම් ශ්‍රී රංගා මහතා 
location2 61/1, ඩී.එස්.ෆොන්සේකා මාවත, කොළඹ 05
phone2 0112504292, 0777310726
fax2 0112504292
×
පෙරටුගාමී සමාජවාදී පක්ෂය
 
71
කුළුගෙඩිය
 
name ලේකම්: සේනාධීර ගුණතිලක මහතා
location2 41/32, 1වැනි මාවත, කැන්දහේනවත්ත පාර, දෙපානම, පන්නිපිටිය
phone2 0112837422, 0777009848
fax2 0112837422
×
පොදුජන එක්සත් පෙරමුණ
 
71
පුටුව
 
name ලේකම්: දි.මු. ජයරත්න මහතා
location2 දොළුව, ගම්පොළ
phone2 0812415215, 0812350664, 0718666555, 0718009009
fax2 0819185185, 0112375049
×
ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී එක්සත් ජාතික පෙරමුණ
 
71
රාජාලියා
 
name ලේකම්: ආරියවංශ දිසානායක මහතා
location2 47ඒ, පළමුවන පටුමග, රාවතාවත්ත, මොරටුව
phone2 0716535027, 0112646833
fax2 0112646833
×
ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී ජනතා විමුක්ති පෙරමුණ
 
71
නැංගුරම
 
name ලේකම්: එස්. සතානන්දන් මහතා
location2 16, හේග් පාර, බම්බලපිටිය, කොළඹ 04
phone2 0112586289, 0777952707, 0770794948
fax2 0112559285, 0112586289
×
එක්සත් වාමාංශික පෙරමුණ
 
 ඔරුව
 
name ලේකම්: ලාල් විජේනායක මහතා
location2 1003-1/1, ශ්‍රී ජයවර්ධනපුර පාර, රාජගිරිය.
phone2 0112885394, 0777812010
fax2 0112885394
×
එක්සත් සාම සන්ධානය
 
සමනළයා
 
name ලේකම්: එම්.ටී. හසන් අලී මහතා
location2 30, වෙරළ පාර, ගල්කිස්ස.
phone20112733553, 0777766984
 
×
කම්කරු ජාතික පෙරමුණ
 
දෑකැත්ත
 
name ලේකම්: එම්. තිලකරාජා මහතා
location2 187 ඒ, දිඹුල පාර, හැටන්.
phone20112982998, 0711208061, 0777239765
fax2 0112778481
 
 
×
ජාතික සමගි පෙරමුණ
 
කණ්නාඩි කුට්ටම
 
name ලේකම්: එම්.අසාත් එස් සාලි මහතා
location2 211/2, ආර්.ඒ.ද මෙල් මාවත, කොළඹ 03.
phone2 0112335909, 0777707786, 0777777222
 
 
×
දෙමළ සමාජ ප්‍රජාතන්ත්‍ර පක්‍ෂය
 
ඉටිපන්දම
 
name ලේකම්: කේ. සිවරාසා මහතා
location2 294, නුවර පාර , යාපනය.
phone2 021 2222022, 0777760261
fax2 0212222022
 
 
×
ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී ජාතික ව්‍යාපාරය
 
මෝටර් කාරය
 
name ලේකම්: අරුණද සොයිසා මහතා
location2 ගාලු පාර, නාපේ , කොස්ගොඩ.
phone2 077 5348744, 0711950770, 0770030001, 0769442516
fax2 0114873810
 
 
×
ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී ජාතික සන්ධානය
 
කුසලානය
 
name ලේකම්: එච්.එම්. විජිත හේරත් මහතා
location2 464/20, පන්නිපිටිය පාර, පැලවත්ත, බත්තරමුල්ල
phone2 0112785612, 0714824345
fax2 0112786050
×
ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී පක්ෂය
 
ගිනි සිළුව
 
name ලේකම්: ගයා බස්නායක මහතා
location2 619, වරාගොඩ පාර, කැළණිය
phone2 0115886378, 0722947731
 
×
මව්බිම ජනතා පක්ෂය
 
අහස්යානය
 
name ලේකම්: දම්මික ප්‍රනාන්දු මහතා
location2 අංක 381/2, කලල්ගොඩ  , පන්නිපිටිය
phone2 0114369036 0112730386, 0777309175 
fax2 0112723059
 
×
ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී වාමාංශික පෙරමුණ
 
ඔරලෝසුව
 
name ලේකම්: වාසුදේව නානායක්කාර මහතා
location2 49-1/1, විනයාලංකාර මාවත  , කොළඹ 10
phone2 0112684820, 0718517344, 0723271211 
fax2 0112684820
 
×
මහජන එක්සත් පෙරමුණ
 
කරත්ත රෝදය
 
name ලේකම්: තිස්ස යාපා ජයවර්ධන මහතා
location2 10/21 ඒ, ඇල්හේන පාර , මහරගම
phone2 0112718364, 0112088828, 0752142918
fax2 0112088828
 
×
මුස්ලිම් ජාතික සන්ධානය
 
තරාදිය
 
name ලේකම්: මසිහුදීන් නයිමුල්ලාහ් මහතා
location2 නො 258, කටුගස්තොට පාර , මහනුවර
phone2 0812224388, 0112697505, 0727308408, 0777633538
fax2 0112665827, 0114018979, 0812224388, 0112177204
 
×
ලංකා කම්කරු කොංග්‍රසය (දේශපාලන අංශය)
 
කුකුළා
 
name ලේකම්: එස්.ඒ.ආර්. තොන්ඩමන් මහතා
location2  72, ආනන්ද කුමාරස්වාමි මාවත , කොළඹ 07
phone2 0112574524, 0717399999, 0112301358, 0112301359
fax2 0112301355
 
×
යහපාලනය සඳහා වූ ජාතික පෙරමුණ
 
කොඩි යුගල
 
name ලේකම්: එම්.ආර්. මොහොමඩ් නජා මහතා
location2 100/1, ශ්‍රී සරණංකර පාර , කළුබෝවිල
phone2 0112099958, 0773868126
fax2 0112099958
 
×
ලංකා සමසමාජ පක්ෂය
 
යතුර
 
name ලේකම්: මහාචාර්ය තිස්ස විතාරණ
location2 457 ,ආචාර්ය කොල්වින් ආර්.ද සිල්වා මාවත , කොළඹ 02
phone2 0112679544, 0112689847, 0112676770, 0773031442
fax2 0112676770
 
×
ලිබරල් පක්‍ෂය
 
පොත
 
name ලේකම්: කමල් නිශ්ශංක මහතා
location2 නො 23 ,ශ්‍රී දේවි , අමුණවත්ත, කුරුණෑගල
phone2 0372233573, 0112691589, 0777733347
fax2 0112361369
 
×
ශ්‍රී ලංකා කම්කරු පක්ෂය
 
කැන්ගරු
 
name ලේකම්: පී.ඩී.කේ.කේ.පී. ලියනගේ මෙනෙවිය
location2 7, සම්නර් පෙදෙස , කොළඹ 08
phone2 0112687320, 0112698601,0114404114, 0773265203
fax2 0112676703
 
×
ශ්‍රී ලංකා ජාතික බලය
 
කොඩිය
 
name ලේකම්: පියසිරි විජේනායක මහතා
location2 3/7, සෙන්ට්‍රා පාර්ක්, ගම්පහ පාර, යක්කල
phone2 0712192192
 
 
×
ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය
 
අත
 
name ලේකම්: දුමින්ද දිසානායක මහතා
location2 301, ටී.බී. ජයා මාවත, කොළඹ 10
phone2 0112686077, 0112677250, 0113138127
fax2 0112680187, 0112680127
 
 
×
ශ්‍රී ලංකා පෙරටුගාමී පක්ෂය
 
ලියුම් කවරය
 
name ලේකම්: එම්. දීප්ති කුමාර ගුණරත්න මහතා
location2 5/9, ආර්.එස්.ප‍්‍රනාන්දු මාවත, පානදුර
phone2 0382237526
 
 
 
×
ශ්‍රී ලංකා මහජන පක්ෂය
 
 ඇස
 
name ලේකම්: අසංක නවරත්න මහතා
location2 25, ලින්ක්වුඩ් පෙදෙස, වැහැර, කුරුණෑගල
phone2 0372229993, 0714815575
fax2 0372229993
 
 
×
ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ
 
මල් පොහොට්ටුව
 
name ලේකම්: සාගර කාරියවසම් මහතා
location2 අංක 8/11, රොබට් අල්විස් මාවත, බොරලැස්ගමුව.
phone2 0112518565, 0712777639
 
 
 
×
ශ්‍රී ලංකා ප්‍රගතිශීලී පෙරමුණ
 
 මල්පෝච්චිය
 
 මෙම පක්ෂයේ ප්‍රතිවිරුද්ධ කණ්ඩායම් හිමිකම් ප්‍රකාශකර සිටිති.
 
 
×
ශ්‍රී ලංකා මුස්ලිම් කොංග්‍රසය
 
 ගස
 
name ලේකම්: එම්. නිසාම් කාරියප්පර් මහතා
location2 “දාරුස්සලාම්”,  51, වොක්ෂෝල් පටුමග, කොළඹ 02.
phone2 0112436752, 0112396699, 0777561638
fax2 0112436752
 
 
×
ශ්‍රී ලංකාවේ කොමියුනිස්ට් පක්ෂය
 
තරුව
 
name ලේකම්:  ඩී.ඊ.ඩබ්ලිව්. ගුණසේකර මහතා
location2 91, ආචාර්ය ඇන්.ඇම්. පෙරේරා මාවත, කොළඹ 08
phone2 0112695328, 0713745000
fax2 0112691610
 
 
×
ශ්‍රී ලංකාවේ සමාජවාදී පක්ෂය
 
බැලුනය
 
name ලේකම්: මහින්ද දේවගේ මහතා
location2 21 M7, ඊ. ඩී. දාබරේ මාවත, නාරාහේන්පිට, කොළඹ 05.
phone2 0777035167, 0112692502
 
 
 
×
සමාජවාදී ජනතා පෙරමුණ
 
මැටි පහන
 
name ලේකම්: ඩී.සී. රාජා කොල්ලුරේ මහතා
location2 91, ආචාර්ය ඇන්.ඇම්. පෙරේරා මාවත, කොළඹ 08
phone2 0112695328, 0112867360, 0777327785
fax2 0112691610
 
 
 
×
සමාජවාදී සමානතා පක්ෂය
 
කතුර
 
name ලේකම්: විජේ ඩයස් මහතා
location2 716/1/1, කෝට්ටේ පාර, ඇතුල් කෝට්ටේ, කෝට්ටේ.
phone2 0112869239, 0773562327
fax2 0112869239
 
 
 
×
සිංහලදීප ජාතික පෙරමුණ
 
 කඩුව
 
name ලේකම්: ජයන්ත ලියනගේ මහතා
location2 14/5 A, ධර්මපාල මාවත, පොල්අත්තපිටිය, කුරුණෑගල
phone2 0373618468
 
 
 
 
×
 
 Executive Director : Mr. Rohana Hettiarachchi
 12/3, Robert Terrace, Robert Gunawardana Mawatha, Colombo 6, Sri Lanka.
 94 11 2514441/ 2
 94 11 2514443
 paffrel@sltnet.lk, 
www.paffrel.com
 
 
×
 
 Contact Person : Dr.Paikiasothy Saravanamuttu
 17A, Pedris Road, Colombo 03, Sri Lanka
 94 11 3010662-4
 94 11 2577117
  info@cpalanka.orgcmev@cpalanka.org
  www.cmev.org
 
×
 
 Executive Director : Rajith Keerthi Tennakoon
 100/19, Welikadawatta Road, Rajagiriya, Sri Lanka.
 94 114341524, 94 114341514
 94 777791225, 94 112866224
  caffe2008@gmail.comrajith_tennakoon@yahoo.com
 www.caffesrilanka.org
 
 
×
 
  Convenor : Ms.Manori Kalugampitiya
  24/13,Wijiaba Mawatha, Nawala Road, Nugegoda, Sri Lanka.
  94 112822375
  94 112822376
   elections@rightsnow.net
 
 
 
×
 
  Coordinator : Ms.Dhaya Herath
  117, Thalahena, Malabe, Sri Lanka.
  94 112789459
  94 112790777
 
 
×
 
  National organizer : Mr.Rasanga Harischandra
  125A, Robat Gunawardhana Mawatha, Battaramulla, Sri Lanka.
  94 112874049
  94 112964895
 
 
×
 
  Executive Director : Mr.Shan Wijethunghe
  183/5, High Level Road, Colombo 6, Sri Lanka.
  94 114369781, 94 114369782, 94 114369783
  94 112514588
   tisl@tisrilanka.org
   www.tisrilanka.org
 
 
×
 
  Deputy Chairman : Mr.Jayantha Dolawatte
  1/34 Lawyer’s Office Complex, Colombo 12, Sri Lanka.
  94 112335163
 
 
×
 
 විධායක අධ්‍යක්ෂ : රෝහණ හෙට්ටිආරච්චි මහතා  
 12/3, රොබට් ටෙරස්, රොබට් ගුණවර්ධන මාවත, කොළඹ 06, ශ්‍රී ලංකාව
 94 11 2514441/ 2
 94 11 2514443
 paffrel@sltnet.lk
 www.paffrel.com
 
 
×
 
සමකැඳවුම්කරු : ආචාර්ය පාක්‍යසෝති සරවනමුත්තු
17A පේඩ්‍රිස් පාර, කොළඹ 03, ශ්‍රී ලංකාව
 94 11 3010662-4
 94 11 2577117
  info@cpalanka.orgcmev@cpalanka.org
  www.cmev.org
 
×
 
විධායක අධ්‍යක්ෂ : කීර්ති තෙන්නකෝන් මහතා
100/19A, වැලිකඩවත්ත පාර, රාජගිරිය, ශ්‍රී ලංකාව.
 94 114341524, 94 114341514
 94 777791225, 94 112866224
  caffe2008@gmail.comrajith_tennakoon@yahoo.com
 www.caffesrilanka.org
 
 
×
 
  කැඳවුම්කාරිණී : මනෝරි කළුගම්පිටිය මෙනවිය
  24/13,විජයබා මාවත, නාවල පාර, නුගේගොඩ, ශ්‍රී ලංකාව.
  94 112822375
  94 112822376
   elections@rightsnow.net
 
 
 
×
 
  සම්බන්ධීකාරක : දයා හේරත් මහත්මිය
  117, තලාහේන, මාලබේ, ශ්‍රී ලංකාව
  94 112789459
  94 112790777
 
 
×
 
  ජාතික සංවිධායක : රසංග හරිස්චන්ද්‍ර මහතා
  125 A, රොබට් ගුණවර්ධන මාවත, බත්තරමුල්ල, ශ්‍රී ලංකාව.
  94 112874049
  94 112964895
 
 
×
 
  විධායක අධ්‍යක්ෂ : ශාන් විජේතුංග මහතා
  1183/5, හයිලේවල් පාර, කොළඹ 06, ශ්‍රී ලංකාව.
  94 114369781, 94 114369782, 94 114369783
  94 112514588
   tisl@tisrilanka.org
   www.tisrilanka.org
 
 
×
 
  නියෝජ්‍ය සභාපති : ජයන්ත දොලවත්ත මහතා
  1/34, නීතිඥ කාර්යාල සංකීර්ණය, කොළඹ 12, ශ්‍රී ලංකාව.
  94 112335163
 
 
×
National Front for Good Governance
 
Double Flags
 
name Secretary: Mr. M.R. Mohamed Najah
location2 100/1, Sri Saranankara Road, Kandy
phone2 0112099958, 0773868126
fax2 0112099958
 
×
அகில இலங்கை தமிழ்க் காங்கிரஸ்
 
71
  மிதிவண்டி
 
name  செயலாளர் : திரு. ஜீ. ஜீ. பொன்னம்பலம்
location2 “காங்கிரஸ் இல்லம்”இ இல.120இ பிரதானவீதிஇ யாழ்ப்பாணம்
phone2 0777301021, 0112581677, 0112586232, 0212223739
fax2 0112586254
×
அகில இலங்கை தமிழர் மகாசபை
 
71
கப்பல்
 
name செயலாளர்: திரு. தம்பியப்பா கோபாலகிருஷ்ணன்
location2 இல 23 4⁄2, சேகுகல்; குயீன் கோட், ஆர்துசா ஒழுங்கை, கொழும்பு 06.
phone2 0112364235, 0759062091, 0777062091
fax2 0262053755
×
எமது தேசிய முன்னணி
 
71
தொலைபேசி
 
name தொலைபேசி : திருமதி. விஸாகா ராஜகுமாரி பரகஸ்தென்ன
location2 347⁄ஏ கோட்டேவீதி, மிரிஹான, நுகேகொடை
phone2 0112874177, 0112827368, 0773161616 
 fax2 0112874177
×
அகில இலங்கை மக்கள் காங்கிரஸ்
 
71
மயில்
 
name செயலாளர் : செயலாளர் பதவி தொடர்பாக நீதிமன்ற செயற்பாடு எடுக்கப்பட்டுள்ளது
location2 இல.27, வொக்ஷொல் வீதி, கொழும்பு-02
phone2 011 2737963, 0112372848 0777315329, 0777739392
fax2 0112622897
×
இலங்கைத் தமிழ் அரசுக் கட்சி
 
71
வீடு
 
name செயலாளர் : திரு. கே. துரைராஜசிங்கம்
location2 30, மாட்டின் வீதி, யாழ்ப்பாணம்
phone2 0212228776 
fax2 0212215731
×
ஈழவர ஜனநாயக முன்னணி
 
71
கலப்பை
 
இக்கட்சியில் இருவேறு குழுவினர் உரிமை கோரியுள்ளனர்
×
ஈழ மக்கள் ஜனநாயகக் கட்சி
 
71
வீணை
 
name செயலாளர் : திரு. டக்ளஸ் தேவானந்தா
location2 9⁄3, புகையிரதநிலைய வீதி, பம்பலப்பிட்டி, கொழும்பு 04.
phone2 0112593515, 0112503467, 0212229824, 0777781891
fax2 0112585255, 0212229883
×
ஈழ மக்கள் புரட்சிகர விடுதலை முன்னணி
 
71
பூ
 
name செயலாளர் : திரு. என். சிவசக்தி
location2 26⁄10. முதலாம் ஒழுங்கை, கண்டி வீதி, வவூனியா.
phone2 0242221898, 0242227680, 0714347480
fax2 0242221898
×
ஐக்கிய மக்கள் சுதந்திர முன்னணி
 
71
வெற்றிலை
 
name செயலாளர் : திரு. மஹிந்த அமரவீர
location2 301, ரீ. பி. ஜயா மாவத்தை, கொழும்பு 10.
phone2 0777730071, 0112686077
fax2 0112680187, 0112680127
×
ஐக்கிய தேசிய சுதந்திர முன்னணி
 
வாழைப்பழசீப்பு
 
name செயலாளர் : திரு. மைத்திரி குணரத்ன
location2118, பான்ஸ் இடம், கொழும்பு 07.
phone2 0112695069, 0777900000, 0777787107, 0773525526
fax2 0112695069, 0912286364
×
ஐக்கிய தேசியக் கட்சி
 
71
யானை
 
name செயலாளர் : திரு. கபீர் ஹசீம்
location2 “சிறிகொத்த”, 400, கோட்டே வீதி, பிட்டகோட்டே.
phone2 0777485591, 0112865374, 0112865375
fax2 0112865374-75-80
×
ஐக்கிய ஜனநாயக முன்னணி
 
71
முயல்
 
இக்கட்சியில் இருவேறு குழுவினர் உரிமை கோரியுள்ளனர்.
 
×
ஜனநாயக ஐக்கிய முன்னணி
 
71
இரட்டை இலைகள்
 
name செயலாளர் :திரு. இசட் எம் ஹிதாயதுல்லா
location2 107, ரெயில்வே அவனியூ, கிருலப்பனை, கொழும்பு 05.
phone2 0773815317, 0112300488
fax2 0112672322, 0112303318
×
ஐக்கிய மக்கள் கட்சி
 
71
கையடக்கத் தொலைபேசி
 
name செயலாளர் : திரு. டீ.எம். டி. ஜே. குணவர்தன
location2 ஏ⁄3⁄4, மெனிங் டவூன் மாடி வீடுகள், மாதா வீதி, கொழும்பு 08.
phone2 0775588553, 0112685077
fax2 0112695047
×
எக்சத் லங்கா பொதுஜன பக்ஷய
 
71
கோப்பை
 
இக்கட்சியில் இருவேறு குழுவினர் உரிமை கோரியுள்ளனர்.
 
×
எக்சத் லங்கா மகா சபா கட்சி
 
71
நாகப்பாம்பு
 
name செயலாளர் : திரு. ஜயந்த குலதுங்க
location2 203⁄10, லேயாட்ஸ் பிரோட்வே, கொழும்பு 14.
phone2 0712521475
fax2 0112244609
 
×
ஐக்கிய இடதுசாரி முன்னணி
 
71
தோணி
 
name செயலாளர் : திரு. லால் விஜேநாயக்க
location2 1003 – 1⁄1, ஸ்ரீ ஜயவர்த்தனபுர வீதி, இராஜகிரிய.
phone2 0777812010, 0112885394, 
fax2 0112885394
×
ஐக்கிய சோசலிச கட்சி
 
71
முச்சக்கரவண்டி
 
name செயலாளர் : திரு. சிறிதுங்க ஜயசூரிய
location2 53⁄6, ஈ.டீ. தாபரே மாவத்தை, நாராஹேன்பிட்டி, கொழும்பு 05.
phone2 0112586199, 0114510289, 0112504647, 0775704444
 
×
ஐக்கிய சமாதான கூட்டமைப்பு
 
71
வண்ணாத்திப்பூச்சி
 
name செயலாளர் : திரு. எம். ரீ. ஹசன் அலி
location2இல 30, கடற்கரை வீதி, கல்கிசை
phone20777766984, 0112733553, 
 
×
ஒக்கொம வெஸியோ ஒக்கொம ரஜவரு அமைப்பு
 
71
உண்டியல்
 
name செயலாளர் : திரு. எம். பி. தெமினிமுல்ல
location2 3⁄1, சங்கமித்தா மாவத்தை, கண்டி.
phone2 0767001075, 0812234137, 0813991799
 
×
மலையக மக்கள் முன்னணி
 
71
மண்வெட்டி
 
name செயலாளர் : திரு. ஏ. லோரன்ஸ்
location2 279, புறுட்ஹில் பசார், ஹட்டன்.
phone2 0715319086, 0512244139, 0512222793, 0514920300, 0514924197
fax2 0512222793
×
தொழிலாளர் தேசிய முன்னணி
 
 அரிவாள்
 
name செயலாளர் : திரு. எம். திலகராஜா
location2 187 ஏ, திம்புல வீதி, ஹட்டன்
phone20711208061, 0777239765,0112982998
fax2 0112778481
 
 
×
மக்கள் விடுதலை முன்னணி
 
71
மணி
 
name செயலாளர் : திரு. எம். ரீ. சில்வா
location2 464⁄20, பன்னிபிட்டிய வீதி, பெலவத்த, பத்தரமுல்ல.
phone2 0775019079, 0112785612
fax2 0112786050
×
ஜனநாயக தமிழ் தேசிய கூட்டணி
 
71
பித்தளை விளக்கு
 
name செயலாளர் : திரு. வேலாயூதம் நல்லநாதர்
location2 16, ஹேக் வீதி, பம்பலபிட்டி, கொழும்பு 04.
phone2 0112586289, 0774567329
fax2 0112586289
×
ஜனசெத பெரமுண
 
71
உழவூ இயந்திரம்
 
name செயலாளர் : வண. பத்தரமுல்லே சீலரதன தேரர்
location2 185, தேவாலவீதி, தலங்கம தெற்கு, பத்தரமுல்ல.
phone2 0777957608, 0112889998
fax2 0112882028
×
தேசிய காங்கிரஸ்
 
71
குதிரை
 
name செயலாளர் : திரு. ஏ. எல். எம். அதாவூல்லா
location2 4⁄147-1⁄1 தலாகொட்டுவ பார்க், கொழும்பு 05.
phone2 0112512428
fax2 0112512428
×
தேசிய மக்கள் கட்சி
 
71
மின்குமிழ்
 
name செயலாளர் : திரு.ஏ.எஸ்.எம்.பெரேரா
location2 428⁄5, சுனேத்ராதேவி வீதி, பெபிலியான, நுகேகொடை.
phone2 0112854921
 
×
தேசிய சுதந்திர முன்னணி
 
71
பஞ்சாயூதம்
 
name செயலாளர் : திரு.கபில கமகே (ப.க)
location2 கோட்டே வீதி, பிட்டகோட்டே.
phone2 0718291460, 0112890670
fax2 0112890671
×
ஜாதிக சங்வர்தன பெரமுன
 
71
தேங்காய்
 
இக்கட்சியில் இருவேறு குழுவினர் உரிமை கோரியுள்ளனர்.
 
×
தேசிய ஐக்கிய முன்னணி
 
மூக்குக் கண்ணாடி
 
name செயலாளர் :  திரு. எம். அசாத் எஸ். சாலி
location2 211⁄2, ஆர். ஏ. டீ. மெல் மாவத்தை, கொழும்பு 03.
phone2 0777707786, 0777777222, 0112335909
 
 
×
ஜாதிக ஹெல உறுமய
 
71
வைரம்
 
name செயலாளர் : திரு. பாட்டலி சம்பிக்க ரணவக்க
location2 964⁄2, பன்னிபிட்டிய வீதி, பத்தரமுல்ல.
phone2 0112866125, 0715353654, 0767115099, 0716826067
fax2 0112882585
×
தேசிய இனங்களின் ஐக்கியத்துக்கான அமைப்பு
 
71
குடை
 
name செயலாளர் : திரு. லீனஸ் ஜயதிலக
location2 17, பெரக் ஒழுங்கை, கொழும்பு 02.
phone2 0712096867
fax2 0112324053
×
தமிழ் மக்கள் விடுதலைப் புலிகள்
 
71
வள்ளம்
 
name செயலாளர் : திரு. பி. பிரசாந்தன்
location2 இல 91, வாவி வீதி 01, மட்டக்களப்பு.
phone2 0652057857, 0652050570, 0772957260
fax2 0652050570
×
தமிழர் சமூக ஜனநாயகக் கட்சி
 
மெழுகுதிரி
 
name செயலாளர் : திரு. கே. சிவராசா
location2 294, கண்டி வீதி, யாழ்ப்பாணம்.
phone2 021 2222022, 0777760261
fax2 0212222022
 
 
×
தேச விமுக்தி ஜனதா பக்ஷய
 
71
நெற்கதிர்
 
name செயலாளர் : திரு. டீ. கலன்சுரிய
location2 63⁄14, வெவேவத்த, வெலிவேரிய.
phone20714261052, 0112803916, 0332256064, 0718294847
 
×
தமிழ் ஈழ விடுதலை இயக்கம்
 
71
வெளிச்ச வீடு
 
name செயலாளர் : திரு. என். ஸ்ரீகாந்தா
location2 50⁄32, வைரவர் கோவில் ஒழுங்கை, ஆஸ்பத்திரி வீதி, கொட்டடி, யாழ்ப்பாணம.
phone2 0750720030, 0778381660
fax2 0112778524
×
தமிழர் விடுதலைக் கூட்டணி
 
71
சுரியன்
 
name செயலாளர் : திரு. வீ. ஆனந்தசங்கரி
location2 315, ஏ 9 வீதி, கிளிநொச்சி
phone2 0777890171, 0212283419
fax2 0212223631
×
புதிய ஜனநாயக முன்னணி
 
71
அன்னம்
 
name செயலாளர் : திருமதி. ஷாமிலா பெரேரா
location2 9⁄6, ஜயந்தி மாவத்தை, பெலவத்த, பத்தரமுல்ல.
phone2 0777784010, 0112785531
 
×
நவ சம சமாஜக் கட்சி
 
71
மேசை
 
name செயலாளர் : கலாநிதி. விக்கிரமபாஹூ கருணாரத்ன
location2 17, பெரக் ஒழுங்கை, கொழும்பு 02.
phone2 0777237241,0777875758, 0775185438, 0112430621, 0112305963
fax2 0112305963
×
நவ சிஹல உறுமய
 
71
வில்லும் அம்பும்
 
name செயலாளர் : திரு. சரத் மனமேந்திர
location2 75⁄5⁄பி, யு. எல். எல் பெரேரா மாவத்தை, கறுவாத்தோட்டம், துடல்ல, ஜா எல.
phone2 0712901576, 0112248910
fax2 0112248911
×
பிரஜைகள் முன்னணி
 
71
பஸ்
 
name செயலாளர் : திரு. ஜெயரத்னம் ஸ்ரீரங்கா
location2 61⁄1, டி. எஸ் பொன்சேகா மாவத்தை, கொழும்பு 05.
phone2 0777310726, 0112504292
fax2 0112504292
×
முன்னிலை சோஷலிஸ கட்சி
 
71
மடத்தல்
 
name செயலாளர் : திரு. சேனாதீர குணதிலக
location2 41⁄32, 1வது மாவத்தை, கந்தஹேன வத்த வீதி, தெபானம, பன்னிபிட்டிய.
phone2 0777009848, 0112837422
fax2 0112837422
×
பொதுசன ஐக்கிய முன்னணி
 
71
கதிரை
 
name செயலாளர் : திரு. டி. எம். ஜயரத்ன
location2 தொலுவ, கம்பளை.
phone2 0718009009, 0812415215, 0812350664, 0718666555
fax2 0819185185, 0112375049
×
ஜனநாயக ஐக்கிய தேசிய முன்னணி
 
71
கழுகு
 
name செயலாளர் : திரு. ஆரியவங்ஸ திசாநாயக்க
location2 47ஏ, முதலாம் ஒழுங்கை, ராவதாவத்தை, மொறட்டுவ.
phone2 0716535027, 0112646833
fax2 0112646833
×
ஜனநாயக மக்கள் விடுதலை முன்னணி
 
71
நங்கூரம்
 
name செயலாளர் : திரு. எஸ் சதானந்தன்
location2 16, ஹேக் வீதி, பம்பலபிட்டி, கொழும்பு 04.
phone2 0112586289, 0770794948, 0777952707
fax2 0112559285, 0112586289
×
ஜனநாயக தேசிய இயக்கம்
 
71
மோட்டார் கார்
 
name செயலாளர் : திரு. அருண த சொயிசா
location2 காலி வீதி, நாபே, கொஸ்கொட.
phone2 0775348744, 0711950770, 0770030001, 0769442516
fax2 0114873810
×
ஜனநாயக தேசிய கூட்டணி
 
கிண்ணம்
 
name செயலாளர் : திரு. எச். எம். விஜித்த ஹேரத்
location2 464⁄20, பன்னிபிட்டிய வீதி, பெலவத்த, பத்தரமுல்ல.
phone2 0714824345, 0112785612
fax2 0112786050
×
ஜனநாயகக் கட்சி
 
தீப்பந்தம்
 
name செயலாளர் : திரு. கயா பஸ்நாயக்க
location2 619, வராகொட வீதி, களணி
phone2 0115886378, 0722947731
 
×
ஜனநாயக இடதுசாரி முன்னணி
 
மணிக்கூடு
 
name செயலாளர் : திரு. வாசுதேவ நானாயக்கார
location2 49⁄1⁄1, வினயாலங்கார மாவத்தை, கொழும்பு 10.
phone2 0718517344, 0723271211, 0112684820 
fax2 0112723059
 
×
மௌவ்பிம ஜனதா பக்ஷய
 
விமானம்
 
name செயலாளர் : திரு. தம்மிக பிரனாந்து
location2 இல 381⁄2, கலல்கொட, பன்னிப்பிட்டிய.
phone2 0777309175 0114369036 0112730386
fax2 0112723059
 
×
மஹஜன எக்சத் பெரமுன
 
வண்டிச்சில்லு
 
name செயலாளர் : திரு. திஸ்ஸ யாபா ஜயவர்தன
location2 10⁄21 ஏ, எல்ஹேன வீதி, மஹரகம.
phone2 0752142918, 0112718364, 0112088828
fax2 0112088828
 
×
முஸ்லிம் தேசிய கூட்டமைப்பு
 
தராசு
 
name செயலாளர் : திரு. மசிஹுதீன் நயீமுல்லாஹ்
location2 258, கட்டுகஸ்தோட்டை வீதி, கண்டி.
phone2 0727308408, 0777633538, 0812224388, 0112697505
fax2 0112665827, 0114018979, 0812224388, 0112177204
 
×
நல்லாட்சிக்கான தேசிய முன்னணி
 
இரட்டைக் கொடிகள்
 
name செயலாளர் : திரு. எம். ஆர். மொஹமட் நஜா
location2 100⁄1, ஸ்ரீ சரணங்கர வீதி, களுபோவில
phone2 0773868126, 0112099958
fax2 0112099958
 
×
இலங்கை தொழிலாளர் காங்கிரஸ் (அரசியற் கிளை)
 
சேவல்
 
name செயலாளர் : திரு. எஸ். ஏ. ஆர். தொண்டமான்
location2  72, ஆனந்தகுமாரசாமி மாவத்தை, கொழும்பு 07.
phone2 0717399999, 0112301358, 0112301359, 0112574524
fax2 0112301355
 
×
லங்கா சமசமாஜக் கட்சி
 
சாவி
 
name செயலாளர் : பேராசிரியர் திஸ்ஸ விதாரன
location2 457, கலாநிதி கொல்வின் ஆர் த சில்வா மாவத்தை, கொழும்பு 02.
phone2 0773031442,0112679544, 0112689847, 0112676770
fax2 0112676770
 
×
லிபரல் கட்சி
 
புத்தகம்
 
name செயலாளர் : திரு. கமல் நிஸ்ஸங்க
location2 23, “ஸ்ரீதேவி” அமுணவத்தை, குருநாகல்
phone2 0777733347, 03702233573, 011 2691589
fax2 0112361369
 
×
ஸ்ரீலங்கா தொழிலாளர் கட்சி
 
கங்காரு
 
name செயலாளர் : செல்வி. பீ.டீ.கே.கே.பீ. லியனகே
location2 7, சம்னர் பிளேஸ், கொழும்பு 08.
phone2 0773265203, 0112687320, 0112698601,0114404114
fax2 0112676703
 
×
ஸ்ரீ லங்கா தேசிய சக்தி
 
கொடி
 
name செயலாளர் : திரு. பியசிறி விஜேநாயக்க
location2 3⁄7, சென்றாபாக், கம்பஹா வீதி, யக்கல.
phone2 0712192192
 
 
×
ஸ்ரீலங்கா சுதந்திரக் கட்சி
 
கை
 
name செயலாளர் : திரு. துமிந்த திசாநாயக்க
location2 301, ரீ. பி. ஜயா மாவத்தை, கொழும்பு 10.
phone2 0112686077, 0112677250, 0113138127
fax2 0112680187, 0112680127
 
 
×
இலங்கை முன்னிலை கட்சி
 
கடிதஉறை
 
name செயலாளர் : திரு. எம். தீப்தி குமார குணரத்ன
location2 இல.5⁄9, ஆர். எஸ். பிரனாந்து மாவத்தை, பாணந்துறை.
phone2 0382237526
 
 
 
×
ஸ்ரீ லங்கா பொதுஜன பெரமுன
 
மலர் மொட்டு
 
name செயலாளர் : திரு. சாகர காரியவசம்
location2 இல.8⁄11, றொபட் அல்விஸ் மாவத்தை, பொரலெஸ்கமுவ.
phone2 0712777639,0112518565
 
 
 
×
ஸ்ரீலங்கா முற்போக்கு முன்னணி
 
பூச்சாடி
 
 இக்கட்சியில் இருவேறு குழுவினர் உரிமை கோரியுள்ளனர்.
 
 
×
ஸ்ரீலங்கா மஹாஜன பக்ஷய
 
கண்
 
name செயலாளர் : திரு. அசங்க நவரத்ன
location2 25, லின்க்வூட் பிளேஸ், வெஹெர, குருநாகல்.
phone2 0372229993, 0714815575
fax2 0372229993
 
 
×
ஸ்ரீலங்கா முஸ்லிம் காங்கிரஸ்
 
மரம்
 
name செயலாளர் : திரு. எம். நிசாம் காரியப்பர்
location2 “தாருஸ் சலாம்” 51, வொக்ஷொல் ஒழுங்கை, கொழும்பு 02.
phone2 0112436752, 0777561638, 0112396699
fax2 0112436752
 
 
×
ஸ்ரீலங்கா கொமியூனிஸ்ட் கட்சி
 
நட்சத்திரம்
 
name செயலாளர் : திரு. டீ. ஈ. டப்ல்யூ குணசேகர
location2 91, கலாநிதி என்.எம். பெரேரா மாவத்தை, கொழும்பு 08.
phone2 0112695328, 0713745000
fax2 0112691610
 
 
×
இலங்கை சோசலிச கட்சி
 
பலூன்
 
name செயலாளர் : திரு. மஹிந்த தேவகே
location2 21 எம்7 ஈடp தாபரே மாவத்தை, நாரேஹென்பிட்டி, கொழும்பு 05.
phone2 0777035167, 0112692502
 
 
 
×
சோஷலிஸ மக்கள் முன்னணி
 
மண்விளக்கு
 
name செயலாளர் : திரு. டீ. சீ. ராஜா கொள்ளுரே
location2 91, கலாநிதி என். எம். பெரேரா மாவத்தை, கொழும்பு 08.
phone2 777327785, 0112695328, 0112867360
fax2 0112691610
 
 
 
×
சோசலிச சமத்துவக் கட்சி
 
கத்திரிக்கோல்
 
name செயலாளர் : திரு. விஜே டயஸ்
location2 716⁄1⁄1, கோட்டேவீதி, அத்துல் கோட்டே, கோட்டே.
phone2 0112869239, 0773562327
fax2 0112869239
 
 
 
×
சிங்களதீப ஜாதிக பெரமுண
 
 வாள்
 
name செயலாளர் : திரு. ஜயந்த லியனகே
location2 14⁄5ஏ, தர்மபால மாவத்தை, பொல்அத்தபிட்டிய, குருநாகல்.
phone2 0373618468
 
 
 
 
×
ஒருமித்த முற்போக்கு கூட்டணி
 
71
ஏணி
 
name செயலாளர் : திரு. மனோ கணேசன்
location2 72, பங்கசாலை வீதி, கொழும்பு 11.
phone2 0112729810, 0112473511, 0112336578, 0112473512,
     0112441269, 0777312770, 0773933169
 fax2 0112435961, 0112883690
×
National Congress
 
71
Horse
 
name Secretary : A.L.M. Athaulla
location2 4/147-1/1, Thalakottuwa Garden, Colombo 05
phone2 0112512428
fax2 0112512428
×
ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී ජනතා පෙරමුණ
 
ඉණිමග
 
name ලේකම්: මනෝ ගනේසන් මහතා
location2 72, බන්ගසාල වීදිය, කොළඹ 11
phone2 0112729810, 0112473511, 0112336578, 0112473512,
     0112441269, 0773933169, 0777312770
fax2 0112435961, 0112883690
×
United National Freedom Front
 
Comb of Plantains
 
name Secretary: Mr. Maithree Gunarathne
location2 118, Barnes Place, Colombo 07
phone2 0112695069, 0777900000, 0777787107, 0773525526
fax2 0112695069, 0912286364
×
United Left Front
 
Canoe
 
name Secretary: Mr. Lal Wijenayake
location2 1003-1/1, Sri Jayawardenapura, Rajagiriya
phone2 0112885394, 0777812010
fax2 0112885394
×
Workers National Front
 
 Sickle
 
name Secretary: Mr. M. Thilakarajah
location2 187 A, Dimbula Road, Hatton
phone2 0112982998, 0711208061, 0777239765
fax2 0112778481
×
National Unity Alliance
 
Pair of Spectacles
 
name Secretary: Mr. M. Azath S. Salley
location2 211/2, R.A. De Mel Mawatha, Colombo 03
phone2 0112335909, 0777707786, 0777777222
 
 
×
Socialist Party of Sri Lanka
 
Balloon
 
 name Secretary: Mr. Mahinda Dewage
 location2 21, M7, ED Dabare Mawatha, Narahenpita, Colombo 05
 phone2 0112692502, 0777035167
 
×
 
நிறைவேற்றுப் பணிப்பாளர் : திரு. ரோஹண ஹெட்டிஆரச்சி  
12/3, றொபட்டெரஸ், றொபட் குணவர்தன மாவத்தை, கொழும்பு 06, ஶ்ரீலங்கா
 94 11 2514441/ 2
 94 11 2514443
 paffrel@sltnet.lk
 www.paffrel.com
 
 
×
 
 சம அழைப்பாளர் : கலாநிதி பாக்கியசோதி சரவணமுத்து
17A பேதிரிஸ் வீதி, கொழும்பு 03, ஶ்ரீலங்கா
 94 11 3010662-4
 94 11 2577117
  info@cpalanka.orgcmev@cpalanka.org
  www.cmev.org
 
×
 
நிறைவேற்றுப் பணிப்பாளர் :  திரு. கீர்த்தி தென்னகோன்
 100/19A,  வெலிக்கடவத்த வீதி, ராஜகிரிய, ஶ்ரீலங்கா
 94 114341524, 94 114341514
 94 777791225, 94 112866224
  caffe2008@gmail.comrajith_tennakoon@yahoo.com
 www.caffesrilanka.org
 
 
×
 
  அழைப்பாளர் :  செல்வி. மனோரி கலுகம்பிட்டிய
  24/13, விஜயபா மாவத்தை, நாவல வீதி, நுகேகொட, ஶ்ரீலங்கா
  94 112822375
  94 112822376
   elections@rightsnow.net
 
 
 
×
 
  இணைப்பாளர் :  திருமதி. தயா ஹேரத்
  117,  தலாஹேன, மாலபே, ஶ்ரீலங்கா
  94 112789459
  94 112790777
 
 
×
 
 தேசிய அமைப்பாளர் : திரு. ரசங்க ஹரிச்சந்திர
  125 A, றொபட் குணவர்தன மாவத்தை, பத்தரமுல்ல, ஶ்ரீலங்கா
  94 112874049
  94 112964895
 
 
×
 
  நிறைவேற்றுப் பணிப்பாளர் : திரு. ஷான் விஜேதுங்க
  1183/5, ஹைலெவல் வீதி, கொழும்பு 06,  ஶ்ரீலங்கா
  94 114369781, 94 114369782, 94 114369783
  94 112514588
   tisl@tisrilanka.org
   www.tisrilanka.org
 
 
×
 
  பிரதித் தலைவர் :  திரு. ஜயந்த தொலவத்த
  1/34, சட்டத்தரணி அலுவலகத் தொகுதி, கொழும்பு 12, ஶ்ரீலங்கா.
  94 112335163
 
 
×
United National Party
 
71
Elephant
 
name Secretary: Mr. Akila Viraj Kariyawasam 
location2 “Sirikotha”, 400, Kotte Road, Pitakotte
phone2 0112865374, 0112865375, 0777485591
fax2 0112865374-75-80
×